NAJBLIŻSZE IMPREZY

AKTUALNOŚCI

 • Tak smakuje Lubelskie!

  Już w najbliższy weekend na Targach Lublin odbędzie się Lubelska Majówka. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania dorobku społecznego i kulturalnego sołectw, odkrycia wyrobów miejscowego rękodzieła oraz skosztowania regionalnych potraw. Dlaczego warto przyjść?

   

   Tak smakuje Lubelskie!

   

  Województwo Lubelskie – Partner Strategiczny Festiwalu Aktywności Lokalnej w swoich działaniach wspiera przedsiębiorców-lokalnych wytwórców żywności. Podejmowane działania obejmują  organizację spotkań informacyjnych i konferencji, podczas których przedstawiane są wymogi obowiązujące przy wytwarzaniu produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych oraz poruszane są kwestie związane z dystrybucją i marketingiem żywności wytwarzanej przez małych producentów. Prowadzone są także liczne kampanie promocyjne o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i zagranicznym, w ramach których propagowane są lokalne produkty oraz ich wytwórcy. Wszystko to wpływa na wizerunek Województwa Lubelskiego jako regionu produkującego zdrową żywność.

   

  Lubelski Certyfikat

   

  Producenci żywności stanowią liczną grupę w gronie laureatów wyróżnionych certyfikatem „Marka Lubelskie” wyróżniającym najlepszych przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego. Celem programu jest wyróżnienie najlepszych produktów na rynku i wzmocnienie ich konkurencyjności. „Marka Lubelskie” jest symbolem wysokiej jakości produktów i usług wytwarzanych w czystym ekologicznie regionie, w szacunku do tradycyjnych osiągnięć i mądrości związanej z umiejętnym wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

   

  Dbamy o dziedzictwo kulinarne

   

  Województwo Lubelskie propaguje rodzime produkty, w tym te z długoletnimi tradycjami. Jedną z form jest festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”, którego kolejna edycja  odbędzie się w dniach 26-27 maja br. w Bychawie.  Festiwal skierowany jest do rolników i przetwórców żywności, producentów wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, lokalnych grup działania oraz wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w  pokazach kulinarnych i kiermaszu produktów lokalnych. O wsparciu udzielanym przez Województwo świadczy także liczba produktów z regionu lubelskiego zamieszczonych na Liście Produktów Tradycyjnych (LPT) prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecnie jest ich już 197.Liczba ta daje Województwu Lubelskiemu niezmiennie trzecie miejsce w rankingu województw, które najaktywniej dbają o promocję swojego dziedzictwa kulinarnego. Najwięcej wpisów dotyczy wyrobów piekarniczych i cukierniczych, jest jednak sporo produktów mięsnych, mlecznych i rybnych. Nasz region promują także miody, oleje i tłuszcze.Na LPT zarejestrowane są także rodzime płody rolne, jak m.in. jabłka kraśnickie, chmiel krasnostawski czy tymianek z Fajsławic oraz wykonane z nich liczne przetwory np.jabłczanka z Fajsławic, konfitura różana z Końskowoli czy sok z maliny kraśnickiej. Co niezmiernie cieszy liczba produktów tradycyjnych z naszego regionu wciąż się powiększa - jako region mamy zatem wyjątkowo bogate tradycje kulinarne.

   

   

  Tak ukształtowany system ochrony i promocji produktów regionalnych  i tradycyjnych chroni dziedzictwo kulturowe wsi, co w dużym stopniu przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności terenów wiejskich i rozwoju agroturystyki i turystyki wiejskiej.

   

  Zapraszamy do niezwykłej podróży po smakach naszego regionu. Okazją do tego będzie Lubelska Majówka!

   

  Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II".

  Wstecz

 


 

 

 

 

Zobacz Targi Lublin SA w serwisie mojekonferencje.pl

Zobacz Targi Lublin w serwisie salebiznesowe.pl

 

 

 

 

© 2018 Targi Lublin S. A. Wszelkie prawa zastrzeżone.