NAJBLIŻSZE IMPREZY

AKTUALNOŚCI

 • Roztańczony jubileusz

  W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin odbędzie się koncert galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „LUBLIN” im. W. Kaniorowej. Bilety do nabycia w siedzibie Zespołu w cenie 20 zł.

   

   

  „KANIOROWCY” – wystarczy jedno słowo, aby określić pełną nazwę Zespołu Pieśni i Tańca „LUBLIN” im. Wandy Kaniorowej. To nieformalne miano towarzyszy Zespołowi już 70 lat, a pochodzi ono od nazwiska jego założycielki – Wandy Kaniorowej. Pomimo kilku zmian oficjalnej nazwy jak: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Lubelskiej” czy np. „Dom Folkloru”, najczęściej mówimy wprost „Kaniorowcy”.

   

  „Kaniorowcy” to wielka rzesza byłych i aktualnych członków Zespołu, to wielopokoleniowa rodzina ludzi sięgająca ponad 30 tys. osób, to grono ludzi, którzy realizują bądź realizowali swoje młodzieńcze pasje, często przez dziesięciolecia tańcząc i śpiewając czy grając na instrumentach. To dzięki nim Zespół może dziś być dumny z dokonań wyrażających się liczbą koncertów sięgających 7200 i 223 wyjazdów zagranicznych niemal na wszystkie kontynenty świata, czy też z niezliczonych nagród i sukcesów na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych.

   


  Rok 2018 jest czasem Jubileuszu 70 lat istnienia Zespołu. Dlatego zapraszamy wszystkich „Kaniorowców” oraz Miłośników i Przyjaciół Zespołu do udziału w Koncercie Galowym .
   

  Wstecz

 


 

 

 

 

Zobacz Targi Lublin SA w serwisie mojekonferencje.pl

Zobacz Targi Lublin w serwisie salebiznesowe.pl

 

 

 

 

© 2018 Targi Lublin S. A. Wszelkie prawa zastrzeżone.